نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرنس

اگر دنبال نرم افزار مناسبی برای حسابداری فروشگاه یا مغازه خود هستید، مسیر درستی را آمدید. نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرنس برای صاحبان کسب‌وکارهایی مانند فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سوپرمارکت‌ها، هایپرمارکت‌ها، شیرینی‌فروشی‌ها، پروتئینی‌ها و سایر موارد مشابه، انتخاب مناسبی است. تمام فروشگاه‌های خرده فروشی که کالا یا خدماتی برای فروش و ارائه دارند، برای ساماندهی امور مالی، خودکارسازی عملیات فروش و بهبود عملکرد خود می‌توانند از این نرم افزار تخصصی استفاده کنند.

در شرکت مهندسی پژواک کامپیوتر تلاش کرده‌ایم تا کاربران با هر میزان دانش در زمینه امور مالی و حسابداری، به راحتی بتوانند از نرم افزار حسابداری فروشگاهی جامع ما استفاده کنند. نرم افزار پرنس، هر آنچه که یک کسب‌‌وکار فروشگاهی برای افزایش دقت و صحت محاسبات، کاهش زمان خرید و پرداخت مشتری، گزارش‌گیری دقیق، ردیابی تراکنش‌ها و ایجاد امنیت و پایداری در مدیریت مالی نیاز دارد را به شکلی ساده و کاربردی در خود گنجانده است.

نرم افزار فروشگاهی پرنس، به صاحبان مشاغل خرده‌فروشی این امکان را می‌دهد تا با صرف هزینه‌ای معقول، بالاترین بهره‌وری را جهت مدیریت هوشمند و کنترل امور مالی فروشگاه داشته باشند. در ادامه به شرح امکانات و مزایای این نرم افزار می‌پردازیم.

دنبال خدمات خاصی هستید؟ لیست زیر را مشاهده کنید.

صدور آسان انواع فاکتورها و مشاهده سریع آن‌ها در نرم افزار حسابداری فروشگاه پرنس

در نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرنس، بخشی با عنوان «معامله» وجود دارد که می‌توانید هر یک از امور مربوط به ثبت انواع فاکتورها، اعم از خرید، فروش و همچنین عودت کالا را انجام دهید. در این بخش، هر کدام از امور، قسمت مختص به خود را دارد که می‌توانید به سادگی عملیات مورد نظر را در آن ثبت یا ویرایش کنید.
در قسمت‌های دیگر بخش معامله، می‌توانید عملیاتی مانند صدور پیش‌فاکتور و تبدیل آن به فاکتور فروش و همچنین ثبت سفارش و تبدیل آن به فاکتور خرید را انجام دهید.

از دیگر قابلیت‌های نرم افزار حسابداری پرنس در بخش معامله، امکان ثبت فاکتورهای خرید یا فروش به‌صورت امانی است.

اهمیت تفاوت فاکتورهای امانی با فاکتورهای قطعی، در نحوه مراوده مالی فاکتور است؛ از این جهت که ثبت فاکتور امانی روی موجودی کالا در انبار تاثیر دارد ولی روی مانده‌حساب شخص طرف معامله، تا زمان قطعی کردن فاکتور امانی، تاثیری نمی‌گذارد.
تمامی قسمت‌های گروه معامله دارای گزارشات کاربردی و همچنین گزارشات جامعی مانند گزارش دریافت‌ها، پرداخت‌ها و گزارشات خریدها و فروش‌های کالا است.
علاوه‌بر‌این‌ها در بخش معامله نرم افزار پرنس، می‌توانید ماژول اختصاصی مربوط به شغل‌تان را مشاهده کنید.

مدیریت و نظارت آسان بر اشخاص و مشتریان در نرم افزار حسابداری فروشگاه پرنس

تعیین نقش اشخاص، مشخص کردن سرپرست‌ها و گروه‌ها

معمولا در نرم افزارهای مالی و حسابداری، اشخاص براساس نقشی که در کسب‌وکارها دارند با ماهیت‌های متفاوتی تعریف می‌شوند که عمده‌ترین این اشخاص، مشتریان و تامین‌کنندگان هستند. از انواع دیگر طرف‌حساب‌های تجاری در کسب‌وکارها، می‌توانیم شرکا، صندوق‌داران، پرسنل و بازاریاب‌ها را نام ببریم.

در بخش اشخاص از نرم افزار حسابداری و فروشگاهی پرنس، می‌توانید افراد را براساس نقش و جایگاه‌شان در مجموعه‌ها، با جزئیات کامل، تعریف و برای هر شخص، میزان اعتبار دلخواه و همچنین سطح قیمت مختص به آن را تعیین کنید. سایر امکانات ویژه نرم افزار پرنس در بخش تعریف اشخاص، امکان تعیین فرد به‌عنوان شخص مرتبط است. کارایی این گزینه هنگامی‌ست که یک شخص به‌عنوان سرپرست یک یا چند شخص دیگر باشد. به این ترتیب در صورت نیاز می‌توانید مانده‌حساب اشخاص زیرمجموعه را با حساب شخص سرپرست تجمیع کنید.

گروه‌بندی اشخاص در نرم افزار حسابداری پرنس به شکلی پیاده‌سازی شده است که بتوانید یک شخص را در یک یا چند گروه دلخواه قرار دهید. به‌این‌ترتیب، در مواقعی مانند ارسال پیامک‌های گروهی یا بررسی گزارشات آن گروه، بدون اتلاف‌وقت و به‌صورت گروهی می‌توانید پیامک را ارسال یا گزارشات را بررسی کنید.

سایر قابلیت‌های بخش اشخاص نرم افزار حسابداری پرنس، امکان تسویه حساب اشخاص، افزایش و کاهش سرمایه‌ی سرمایه‌گذاران و انتقال مانده‌حساب از شخصی به شخص دیگر است.

امکان تعریف باشگاه مشتریان، تخصیص و شارژ  کارت خرید و تعیین تخفیف

تجربه‌ها نشان داده‌اند که باشگاه مشتریان، محبوبیت ویژه‌ای در بین مشتریان هر کسب‌وکاری دارند. اغلب مشتریان علاقمندند تا از امکانات ویژه باشگاه مشتریان بهره‌مند باشند و به این طریق برای تعامل و خرید بیشتر از فروشگاه مشتاق‌تر خواهند بود. علاوه بر این، تخصیص کارت خرید و تخفیف‌های ویژه می‌تواند راهکاری موثر برای افزایش رضایت‌مندی مشتریان قدیمی و جذب مشتریان جدید باشد.

نرم افزار حسابداری و فروشگاهی پرنس با در نظر گرفتن تمامی نیازمندی‌ها در خصوص پیاده‌سازی باشگاه مشتریان، امکانات کاملی از قبیل تعریف کارت‌های خرید، انتساب و شارژ آن‌ها را به‌صورت تکی و گروهی شامل می‌شود. نحوه‌ی شارژ کارت خرید می‌تواند به‌صورت دستی و به مبلغ دلخواه، یا براساس میزان خرید مشتری در بازه زمانی تعیین شده و به‌صورت خودکار انجام گیرد.

امکان تعریف بازاریاب‌ها و تعیین درصد آن‌ها در نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرنس

در کسب‌وکارهایی که فروش کالا و خدمات به‌وسیله بازاریاب‌ها انجام می‌گیرد، عملیات محاسبه و گزارش‌گیری سهم بازاریاب از فروش، امری پیچیده و زمان‌بر است. در نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرنس، می‌توانید سهم بازاریابی را بر اساس درصد مختص به هر یک از بازاریاب‌ها، محاسبه نمایید. همچنین درصورتی‌که هر کدام از کالاها درصد بازاریابی متفاوتی نسبت به هم داشته باشند، این امکان را دارید که از روش محاسبه سهم بازاریابی بر‌اساس درصدی از قیمت آن کالا، استفاده کنید. در این روش، کافی‌ست به‌جای قیمت کالا، درصدی از میزان سود فروش آن کالا یا خدمات را جهت محاسبه سهم بازاریابی در نظر بگیرید.

مدیریت و نظارت آسان بر فروش اقساطی کالاها و خدمات در نرم افزار حسابداری فروشگاه پرنس

در کسب‌وکارهایی که برای رفاه حال مشتریان خود فروش اقساطی را به آن‌ها ارائه می‌دهند، استفاده از نرم افزار حسابداری و مالی که امکان پیاده‌سازی و مدیریت فروش اقساطی را فراهم کند از اهمیت بالایی برخوردار است. نرم افزار پرنس با بهره‌گیری از امکاناتی نظیر محاسبه بهره اقساط به دو روش قدیم و بانکی، محاسبه مبلغ هر قسط براساس تعداد اقساط، محاسبه جریمه دیرکرد، قسط‌بندی با فواصل زمانی دلخواه، صدور دفترچه اقساط و همچنین یادآور بازپرداخت اقساط به مشتریان از طریق پیامک و ….، امکان فروش اقساطی را برای کسب‌وکارها آسان نموده است. همچنین نرم افزار حسابداری پرنس، این امکان را دارد که مانده بدهکاری افراد را قسط‌‌بندی کند.

ثبت شماره حساب‌ها و دسته چک‌ها، مدیریت شیوه‌های دریافت‌ و پرداخت

در نرم افزار حسابداری پرنس بخشی مجزا با عنوان بانک در نظر گرفته شده است که برای تعریف، ثبت و مدیریت منابع مالی تمام کسب‌وکارها اهمیت ویژه‌ای دارد. در این بخش می‌توانید حساب‌های بانکی و دسته‌چک‌هایی که با آن عملیات پرداخت یا دریافت وجه را انجام می‌دهید، تعریف و از آن برای ثبت فاکتورهای مالی مجموعه استفاده کنید.

در بخش بانک می‌توانید چک‌های صادر شده توسط مشتریان یا دریافت شده از آن‌ها را ثبت کنید که موجب شفافیت بیشتری در امور مالی کسب و کارها خواهد شد. از دیگر مزایای ثبت چک‌ها در نرم افزار حسابداری پرنس می‌توانیم به یادآوری سررسید چک‌ها توسط نرم افزار پرنس اشاره کنیم که موجب مدیریت هرچه بهتر در پرداخت، دریافت و تامین موجودی چک‌ها خواهد شد. به‌علاوه در بخش بانک، می‌توانید چک‌های ضمانتی را هم ثبت کنید. در نتیجه، تشخیص چک‌های ضمانتی از چک‌های مالی برای شما آسان‌تر خواهد شد.

از دیگر قابلیت‌های نرم افزار حسابداری پرنس در بخش بانک این است که امکان چاپ تمام چک‌های پرداخت شده در قسمت‌های مختلف نرم افزار، از جمله فاکتور خرید، تسویه حساب اشخاص، پرداخت حقوق و دستمزد و سایر  قسمت‌ها، از طریق چاپگر و به‌صورت ماشین‌نویسی وجود دارد.

مدیریت آسان نقدینگی فروشگاه توسط نرم افزار حسابداری فروشگاه پرنس

به منظور مدیریت بهتر و دقیق‌تر نقدینگی مجموعه‌ی خود، می‌توانید از بخش «صندوق» در نرم افزار فروشگاهی پرنس استفاده کنید. برای نظارت بر دریافت‌ها و پرداخت‌های نقدی کاربران، می‌توانید از قسمت تعریف صندوق در گروه صندوق، برای هر کاربر، صندوق مجزایی تعریف کنید و به آن کاربر نسبت دهید. همچنین در این بخش، این امکان را دارید که نقدینگی مجموعه را بین بانک و صندوق، یا بین صندوق‌ها جابه‌جا کنید.

مدیریت آسان هزینه‌ها، درآمدها، مالیات و عوارض

ثبت و مدیریت آسان هزینه‌ها و درآمدهای فروشگاه

در گروه هزینه-درآمد نرم افزار حسابداری پرنس، می‌توانید تمامی سرفصل‌های هزینه و درآمدهای مجموعه را تعریف کنید. همچنین امکان ثبت هزینه‌های جاری مجموعه، اعم از قبوض خدماتی، هزینه‌های حمل‌ونقل، اجاره ملک و بسیاری از هزینه‌هایی که در طول روز برای هر مجموعه‌ای به‌وجود می‌آید، وجود دارد. به‌همین‌صورت می‌توانید درآمدهای خارج از فروش کالا یا خدمات را در این بخش تعریف و ثبت نمایید. از دیگر امکانات این نرم افزار، امکان ثبت هزینه‌های مربوط به تنخواه‌گردان به صورت نقدی یا اعتباری است.

مدیریت و ثبت مالیات و عوارض دریافتی‌ها و پرداختی‌ها

در بخش هزینه-درآمد نرم افزار فروشگاهی پرنس، امکان ثبت و مدیریت گزارش مالیات و عوارض، دریافت و پرداخت در فاکتورهای خرید و فروش وجود دارد. در این بخش، این امکان را دارید تا گزارش درآمدهای حاصل از مالیات و عوارض دریافتی خرید مشتریان را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید این درآمدها را به تفکیک و در بازه‌های مختلف گزارش‌گیری نمایید.

علاوه‌براین‌ها، مقدار مالیات و عوارض پرداختی از سمت مجموعه‌ی شما که به‌واسطه‌ی خرید اقلام و کالاهای مورد نیاز‌، پرداخت شده، در این بخش قابل مشاهده است. این مالیات و عوارض پرداختی روی فاکتورها به‌نوعی هزینه برای هر مجموعه‌ای محسوب می‌شود که می‌توانید در بازه‌های دلخواه میزان این پرداختی‌ها را در نرم افزار حسابداری پرنس گزاش‌گیری کنید.

ثبت آسان کالا‌ها و خدمات فروشگاه در نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرنس

تعریف کالا در تمامی فروشگاه‌ها و مجموعه‌ها امری مهم و اساسی تلقی می‌شود. اگر این امر به‌درستی صورت نگیرد به مرور زمان، در گزارشات و انبارگردانی، مشکلات فراوانی رخ خواهد داد. این مشکلات زمانی بیشتر خواهد بود که کالاها دارای خصوصیت‌هایی نظیر رنگ، سایز، جنس و…. باشد.

در فروشگاه‌های پوشاک، کیف و کفش، موبایل‌فروشی‌ها و از این دست مشاغل که کالاهای یکسان با خصوصیت‌های متفاوتی دارند، استفاده از نرم‌افزاری که قابلیت تعریف خصوصیت برای کالاها را نداشته باشد، عملا نمی‌تواند خروجی درستی از موجودی کالاها را در اختیار مدیران فروشگاه‌ها و مجموعه‌ها قرار دهد.

نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرنس به‌گونه‌ای طراحی شده است که بتوانید به کامل‌ترین و آسان‌ترین راه، عملیات ثبت کالاها، به ویژه کالاهای خصوصیت‌دار را انجام دهید.

ثبت آسان کالاها و خدمات به همراه خصوصیات در نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرنس

در نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرنس سعی شده است ثبت خدمات و دارایی‌های ثابت، به ساده‌ترین و کامل‌ترین شکل ممکن پیاده‌سازی می‌شود. از مشخصه‌های بارز نرم افزار پرنس در بخش کالا، می‌توانیم به تعریف کالاهای وزنی و اعشاری، کالاهای دارای سریال و کالاهای خصوصیت‌دار، نظیر خصوصیت رنگ، جنس، سایز و ابعاد اشاره کنیم. در این بخش، امکان تعریف کالا بر اساس نحوه‌ی معاملات با اشخاص، سطوح قیمت، مانند سطح قیمت همکار، فروش نقدی، قیمت عمده و … وجود دارد. همچنین می‌توانید برای کالاهایی که دارای سطوح واحد مختلفی مانند: تکی، جعبه‌ای یا کارتنی هستند، سطوح واحد مختلف با قیمت‌های متفاوتی تعریف کنید.

قابلیت‌ دیگر نرم افزار حسابداری پرنس در قسمت تعریف کالا، سطح‌بندی و گروه‌بندی کالاهاست. در صورتی که کالاهای کسب‌وکارتان در عین متنوع بودن، شباهت زیادی با هم داشته باشند، می‌توانید از این قابلیت جهت جستجوی سریع‌تر و دقیق‌تر  بهره ببرید. امکان گروه‌بندی کالاها بر اساس نوع کالا، برند کالا و تولیدکنندگان آن‌ها و… از دیگر قابلیت‌های نرم افزار حسابداری پرنس است که در زمان گزارش‌گیری به بهبود نتایج جستجو کمک شایانی می‌کند.

در این نرم افزار، با استفاده از قابلیت تعریف خصوصیت کالا، تنها با یک‌بار تعریف کالای اصلی، می‌توانید تمام ویژگی‌ها و خصوصیت‌های کالا را ثبت کنید. همچنین امکان جستجوی کالای مورد نظر براساس خصوصیت تعریف شده، در تمامی فرم‌ها نظیر فاکتور خرید و فروش، سند افتتاحیه و عملیات انبار، برایتان فراهم شده است. این روش، ضمن آسان کردن فرآیند فروش، امکاناتی نظیر چاپ بارکد خصوصیت‌دار را برای کالاها فراهم می‌کند.

به این‌ترتیب تنها با اسکن این بارکد، می‌توانیدکالای مورد نظر را در فرم خرید و فروش نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرنس ثبت کنید. استفاده از این روش خطای فروشنده یا کاربر صندوق را به صفر می‌رساند. از دیگر مزیت‌های استفاده از تعریف خصوصیت کالا در نرم افزار فروشگاهی پرنس می‌توانیم به گزارش‌گیری براساس هر یک از خصوصیت‌های کالا اشاره کنیم. استفاده از این قابلیت، امر انبارداری و گزارش‌گیری از موجودی هر یک از کالاها را بسیار آسان‌تر می‌کند.

مدیریت مواد اولیه، انبارها و هزینه‌ها با استفاده از فرمول تولید

در کارگاه‌های تولیدی و فروشگاه‌هایی که خود، محصولات قابل ارائه به مشتریان را تولید می‌کنند، برای محاسبه قیمت تمام‌شده و مدیریت انبار مواد اولیه و کالاها، بهترین راه، استفاده از قابلیت فرمول تولید در نرم افزار فروشگاهی پرنس است.

اگر مدیر کارگاه تولیدی، از میزان هزینه‌ها و درآمدهای مجموعه خود، به‌طور کامل آگاه نشود در بلند مدت نمی‌تواند راندمان کاری مجموعه خود را بسنجد و تصمیمات درست و منطقی برای پیشرفت کاری خود داشته باشد.

برای داشتن بهترین آنالیز از روند کاری مجموعه‌ی تولیدی، آگاهی کافی از هزینه‌های جانبی تولید محصول، میزان هدررفت مواد اولیه، هزینه‌های ثانویه و اجرت دستمزد پرسنل، امری ضروری است.

نرم افزار حسابداری پرنس این امکان را به شما می‌دهد تا با ثبت فرمول تولید برای هر یک از کالاها، از قیمت تمام شده محصول مطلع شوید. با ثبت فرمول، بعد از تولید هر کالا، به راحتی می‌توانید میزان مواد اولیه کاسته شده از انبار مواد اولیه و تعداد کالای تولیدی افزوده شده به انبار محصولات را ثبت و مشاهده کنید.

استفاده از این قابلیت، مزایای بی‌شماری برای مدیران کارگاه‌های تولیدی به‌همراه خواهد داشت که از مهمترین آن‌ها می‌توان به مدیریت مواد اولیه در انبار، مدیریت موجودی کالا، اطلاع از میزان هدر رفت مواد اولیه، قیمت تمام شده محصول و آگاهی از مغایرت انبار و بسیاری مزایای دیگر اشاره کرد.

امکان ثبت تخفیفات دوره‌ای روی کالاها در نرم افزار حسابداری فروشگاهی

از دیگر قابلیت‌های بخش کالا در نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرنس، امکان ثبت یا لغو و همچنین مشاهده تخفیفات دوره‌ای مربوط به کالاهای ثبت شده است.

مشاهده و مدیریت آسان انبار مواد اولیه یا انبار کالاهای تولید شده در نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرنس

در بخش انبار نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرنس می‌توانید، به تعداد دلخواه انبار و بخش تعریف و از آن‌ها برای مدیریت بهتر موجودی کالاها استفاده کنید. امکاناتی مانند عملیات انبار و ثبت ضایعات انبار از دیگر قابلیت‌های این بخش است. به کمک این قابلیت‌ها می‌توانید عملیاتی نظیر جابه‌جایی بخشی از کالاها بین انبارها یا ثبت ضایعات یک انبار را انجام دهید.

از مزایای ثبت ضایعات در نرم افزار پرنس این است که مدیریت بهتر و دقیق‌تری روی موجودی کالاها خواهید داشت. می‌توانید میزان کالا و مواد اولیه‌ی هدررفته، مفقودشده یا از بین‌رفته را در این بخش ثبت و در صورت لزوم، گزارشات مربوطه را مشاهده کنید. این کار موجب صحت موجودی کالا و اتخاذ تصمیمات درست مدیریتی در جهت کاهش و جلوگیری از هدررفت کالاها می‌شود.

گزارش‌گیری و کنترل مغایرت‌های انبار و رفع آسان آن

یکی دیگر از قسمت‌های مهم و کاربردی بخش انبار، گزارش و رفع مغایرت انبار است. می‌توانید بعد از هربار انبارگردانی، موجودی فعلی انبار خود را با موجودی همان کالا در نرم افزار مطابقت دهید. در صورت وجود مغایرت، می‌توانید آن‌را در نرم افزار ثبت کنید تا موجودی انبار به‌صورت خودکار اصلاح گردد.

در برخی از مشاغل، ورود و خروج کالا به انبار مستلزم ارائه حواله یا رسید انبار است. برای رفع این نیاز، نرم افزار حسابداری پرنس امکان چاپ حواله و رسید انبار را براساس فاکتور خرید و فروش، فراهم کرده است. این حواله‌ها و رسیدها به‌صورت تکی یا دسته‌ای، چاپ و به انبار تحویل داده می‌شوند.

محاسبه آسان و سریع حقوق پرسنل در نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرنس

در هر کسب‌وکاری محاسبه و پرداخت حقوق پرسنل یک فرآیند زمان‌بر و تخصصی ا‌ست. این پروسه زمانی ساده خواهد بود که حقوق پرسنل، ثابت و بدون احتصاب اضافه‌کاری و کسری‌کار باشد. محاسبه حقوق افراد، زمانی که براساس مدت‌زمان کارکرد، تعداد روزهای غیبت و مرخصی، میزان تشویقی یا کسر از حقوق انجام شود، کاری دشوار خواهد بود.

از این‌رو قابلیتی در نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرنس برای مدیران فروشگاه‌ها و مجموعه‌ها فراهم شده است که تنها با یک‌بار تعریف گروه‌های حقوقی پرسنل خود، بتوانید پایان هر ماه یا هر زمان که موعد پرداخت حقوق پرسنل فرا می‌رسد، به سادگی عملیات محاسبه حقوق آن‌ها را انجام دهید و از مبلغ واقعی حقوق آن‌ها با‌خبر شوید. در بخش حقوق و دستمزد نرم افزار پرنس انواع مختلف گروه حقوقی از قبیل حقوق ثابت، ماهانه و روزانه با تمامی جزئیات یک فیش حقوقی گنجانده شده است تا دقیق‌ترین و کامل‌ترین روش محاسبه حقوق برای صاحبان کسب‌وکارها را فراهم آورد.

انجام تخصصی عملیات حسابداری در نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرنس

در نرم افزار فروشگاهی پرنس، بخشی با نام حسابداری وجود دارد. این بخش، برای مجموعه‌هایی مناسب است که می‌خواهند امور حسابداری خود را کاملا منطبق بر اصول مالی انجام دهند. در گروه حسابداری، بخش‌های مختلفی نظیر سند افتتاحیه، ترازنامه، گزارش سود و زیان کالا و اشخاص، به‌صورت کلی، تفصیلی یا تحلیل آماری، به‌علاوه سایر موارد تخصصی مورد نیاز در نظر گرفته شده است. با استفاده از این موارد می‌توانید گزارشات حسابداری منسجم‌تری برای مجموعه‌ی خود تهیه و عملکرد مالی آن را دقیق‌تر بررسی کنید.

کنترل و بررسی آسان سود و زیان در نرم افزار  حسابداری فروشگاهی پرنس

در سند افتتاحیه می‌توانید موجودی اولیه تمامی کالاها، چک‌های پرداختی و دریافتی، مانده حساب اشخاص، موجودی اولیه بانک و صندوق و میزان سرمایه هر یک از سرمایه‌گذاران را جهت راه‌اندازی کسب‌وکار، وارد کنید تا تراز مالی مجموعه برای شروع کار را به‌دست آورید.

گزارشات کلی، مانند مجموعه دارایی‌های جاری، مجموع موجودی کالاها، جمع مانده‌حساب بستانکاران و بدهکاران در گزارش ایجاد شده در بخش ترازنامه قابل مشاهده است و در صورت نیاز با انتخاب هر یک از آیتم‌ها می‌توانید گزارش تفصیلی مربوط به آن را ملاحظه نمایید.

اصلی‌ترین هدف مدیران مجموعه از راه‌اندازی یک کسب و کار، سودآوری آن است و بدون داشتن نرم افزار مالی و حسابداری کارآمد، رسیدن به این هدف، کاری بسیار دشوار و زمان‌بر خواهد بود. نرم افزار فروشگاهی حسابداری پرنس با داشتن گزارشات متنوع در زمینه بررسی سود و زیان، مانند گزارش صورت سود و زیان، گزارش سود و زیان بخش‌ها و گزارش تفصیلی سود و زیان کالا، به سادگی و در بازه‌های زمانی دلخواه امکان محاسبه سود و زیان را بدون نیاز به انجام عملیات پیچیده و زمان‌بر برای مدیران و حسابداران مجموعه‌ها فراهم نموده است. قابلیت تهیه روکش اسناد حسابداری جهت انجام امور بایگانی نیز از دیگر امکانات بخش حسابداری نرم افزار فروشگاهی پرنس می‌باشد.

اتصال به سخت‌افزارهای تخصصی فروشگاهی در نرم افزار حسابداری پرنس

در نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرنس، بخشی با عنوان تنظیمات و امکانات وجود دارد. در این بخش امکان ثبت و اتصال سخت‌افزارهای فروشگاهی تخصصی به نرم افزار پرنس، مانند ترازوهای دیجیتال و چاپگرها وجود دارد.

در این بخش به راحتی می‌توانید تنظیمات مربوط به چاپ چک و بارکد را انجام دهید. مهمترین ویژگی این بخش، امکان اتصال به ترازوهای فروشگاهی است.

اتصال به ترازوی هوشمند جهت تسریع فرآیند خرید و فروش

در فروشگاه‌های عرضه کالاهای وزنی یکی از چالش‌های صندوق‌داران و فروشندگان، ثبت دقیق وزن کالا و مبلغ آن در صورتحساب مشتریان است. در نرم افزارهای معمولی حسابداری، فروشنده، وزن کالا را به‌صورت دستی وارد می‌کند که این امر موجب بروز خطا در فروش خواهد شد و در طولانی مدت اثری جز مغایرت موجودی کالا و ضرر و زیان برای صاحبان کسب‌وکارها به همراه نخواهد داشت.

در فروشگاه‌هایی نظیر شیرینی‌فروشی‌ها، پروتئینی‌ها، آجیل و خشکبارفروشی و سوپرمارکت‌ها و هر کسب‌وکاری که فروش کالای آن به‌صورت وزنی صورت می‌پذیرد، می‌توان با استفاده از ترازوهای هوشمند برای هر یک از اقلام خریداری شده توسط مشتری، بارکد تفکیکی یا تجمیعی، و برای کالاهای تعدادی، بارکد تعدادی چاپ کرد.

 

برای ساده‌تر شدن و سریع‌تر کردن روند فروش، لازم است از نرم‌افزاری استفاده کنید که قابلیت تشخیص این بارکدها را داشته باشد، تا تنها با اسکن بارکد خرید مشتری، لیست تمامی اقلام فاکتور او، در فرم فروش، اضافه و ثبت شود. نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرنس با داشتن این قابلیت، در سرعت بخشیدن و بالاتر بردن دقت در فرآیند فروش به صاحبان فروشگاه‌ها و کسب‌وکارها کمک شایانی می‌کند.

از دیگر فواید استفاده از این قابلیت نرم‌افزار حسابداری پرنس، می‌توان به بهبود راندمان کاری فروشگاه و عدم نیاز به تعریف مجدد کالا در ترازوها اشاره کرد، به این دلیل که بعد از تعریف کالا در نرم افزار پرنس، به سادگی می‌توانید تمامی کالاها را به ترازو ارسال و به‌صورت خودکار در آن ذخیره کنید.

وجود داشبورد مدیریتی در نرم افزار حسابداری فروشگاهی پرنس

‫5/5
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها